4684

Робота віддалено: вимушене зло чи благо?

Робота віддалено: вимушене зло чи благо?
Робота віддалено: вимушене зло чи благо? Фейсбук
Киев, 18 октября - АиФ-Украина, На правах рекламы.

Дистанційна робота стала реальністю для більшості з нас. За статистикою, з 2009 року кількість людей, що працюють з дому, збільшилася на 159%. А коронавірус змусив ще більше людей спробувати таку форму праці. І схоже, домашній офіс стане новою реальністю.

За даними Upwork, очікується, що до 2028 року 73% всіх компаній матимуть в штаті віддалених співробітників, і така форма роботи стане прийнятною для ще ширшого діапазону галузей. 

Плюси дистанційної роботи

  • Немає постійного контролю. 
  • Менша кількість людей відволікає. 
  • Кращий баланс між роботою та особистим життям, більше часу на близьких. 
  • Контроль розпорядку дня, економія часу без користування транспортом.
  • 69% міленіалів готові відмовитися від частини переваг у роботі на користь більш гнучкого графіка (за даними міжнародної консалтингової компанії CBRE).

Мінуси дистанційної роботи

Низка компаній, що працюють у секторі HR, виявили такі головні ризики: 

  • понаднормова робота, що триває після закінчення офіційного робочого часу (22%) 
  • самотність (19%)
  • брак комунікації з колегами (17%)
фото

3 правила ефективної роботи вдома

Одне постійне місце. Речі, необхідні для роботи, можуть залишатися в ньому постійно. Це допоможе членам сім'ї зрозуміти, що ви тут працюєте і вас не слід турбувати. Не обов'язково виділяти для роботи окрему кімнату, але у вас має бути місце, де комфортно поговорити по телефону, приєднатися до онлайн-конференції, не заважаючи сім'ї. Вчені стверджують, що звуки чужих розмов мимоволі викликають ефект «треба слухати». Тому якщо домашні часто поруч, використовуйте гарнітуру під час робочих зустрічей. 

Подбайте про комфортний мікроклімат. Ніщо не має вам заважати. І в цьому плані — бінго! — ви нарешті можете підлаштувати його тільки під себе. Але дотримуйтеся рекомендованих показників: для офісної праці оптимальна температура приміщення це +22-24 °С в холодний період і +23-25 °С в теплий, відносна вологість повітря — 40-60%.

Пам'ятайте про належне зволоження слизової оболонки носа. В офісі зазвичай не так багато речей, працює прибиральниця, тому в повітрі менше пилу. Вдома не такі умови, до того ж в осінньо-зимовий період, коли працюють обігрівачі, повітря пересушується. Це призводить до пересихання слизової оболонки носа, і вона втрачає свою здатність чинити опір вірусам та мікробам. 

Тому вмикайте зволожувач повітря та зволожуйте ніс. Оптимально це робити за допомогою «Ізогідроніка» — гелю з гіалуроновою кислотою і календулою. На відміну від рідких препаратів, він розроблений в формі мукоадгезивного гелю, який обволікає зсередини слизову носа, зволожує її та стимулює регенерацію. Завдяки гелеподібній формі це зручний та економний засіб.

Під час роботи достатньо часу від часу обробляти ніс препаратом і бути впевненим: бар'єр на шляху вірусів і мікробів створено. 

гель

До того ж «Ізогідроніка» виконує наступні важливі функції:

Усуває симптоми подразнення, запалення та набряк слизової оболонки. 

Попереджає сухість, свербіння та інші неприємні відчуття в носі.

Пом'якшує дію протинабрякових препаратів та вплив диму.

Не має запаху і смаку. Не викликає алергічних реакцій. 

Не містить ефірних олій та екстрактів, в його складі лише натуральні інгредієнти: гіалуронова кислота, екстракт календули, морська сіль, вітамін Е.

Може використовуватися і для дітей (від 6 місяців). 

«Ізогідронік» випускається в формі витонченої туби, легко поміщається до сумки чи кишені.

Дотримуйтеся режиму. Працюйте вдома за таким же графіком, як зазвичай в офісі. Не піддавайтеся спокусі подивитися фільм вдень, адже втрачений час потрібно буде компенсувати за рахунок сну чи вечірньої прогулянки.

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 27.11.2020

№ 12.2-18-1/26571

Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров’я

Новости от АиФ.ua в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/aif_ukraine.

Также вам может быть интересно

Loading...

Топ 5 читаемых